Vážení rodiče,
včera byl potvrzený  Covid pozitivní případ dítěte v mateřské škole. Z tohoto důvodu musí být uzavřeno oddělení Kuřátek (žluté oddělení. Děti i personál musí být v karanténě – 10 dní od posledního kontaktu s pozitivním. Ten byl 5. února 2021. Vzhledem k personální situaci musíme žluté oddělení uzavřít i pro děti, které nebyly v minulém týdnu v oddělení přítomny.

  • Během této doby musí děti setrvat doma – nevydávat se za kamarády/příbuznými ani nepřijímat doma návštěvy.
  • Informaci o té skutečnosti, že jsou v karanténě, prosím nahlaste ošetřujícím lékařům dětí; 
  • V rámci této karantény se musí děti absolvovat jedno PCR testování na COVID, které proběhne hromadně v areálu MŠ v pátek  12.2.2021 v 8:00 hodin. Testování se týká pouze dětí, které byly minulý týden přítomny ve žlutém oddělení.
  • Prosíme, je nezbytně nutné, abyste se s dětmi zúčastnili právě tohoto hromadného odběru, stojí to hodně práce a sil a sanita již s termínem počítá. Týmy sanit nás prosí, aby v tomto zimním počasí dotčení počítali s možným zpožděním sanity až o 30 min. z důvodu špatné sjízdnosti vozovek
  • I přes negativní výsledek testu musí děti v karanténě do 15.2.2021 (včetně) setrvat, jelikož i ke konci karantény se mohou objevit klinické potíže. Doma musí setrvat také do doby, než dorazí výsledek testu formou SMS.
  • Z informací od Krajské hygienické stanice v Liberci víme, že k přenosu v dětských kolektivech dochází. Děti mívají často bezpříznakový průběh nemoci. Díky testování je můžeme odhalit, a lze tak zamezit přenosu na rodiče/prarodiče, a od nich zase dále do jejich zaměstnání. Vyhledání i bezpříznakových nemocných, jejich izolace a podchycení blízkých kontaktů, je cesta ke zvládnutí situace.

Děkuji za pochopení a spolupráci

Mgr. Petr Chvojka