Kroužek Zálesák

Kroužek Zálesák pracuje pod patronací Honebního společenství Raspenava a je určen všem dětem základní školy, chlapcům i děvčatům.

Vedoucí: Tereza Stehlíková (tel. 721044669), Mgr. Jaroslav Černý (tel. 605462404)
Určen pro děti od 5 do 15 let.
Schází se každý pátek od 16 do 18 hod. ve školní jídelně.
Činnost kroužku: prohlubování znalostí o naší zvěři, jejím životě, užitečnosti a popř. i škodlivosti a poznávání rostlin a dřevin (hlavně těch, kterými se zvěř živí a které tvoří její životní prostředí), a to především zábavnou formou hry (na podzim a na jaře v přírodě) sběr plodů a krmení zvěře (kroužek má vlastní krmelec a zásyp) účast na okresních kolech dětské myslivecké soutěže Zlatá srnčí trofej několikrát za školní rok víkendový pobyt na chatách v Jizerských horách (zpoplatněny jsou jen víkendovky, a to symbolicky).
Za veškerou činnost jsou děti bodovány a před Vánoci a na konci školního roku odměňovány, o hlavních prázdninách možnost zúčastnit se stanového tábora v Kokořínském dole.