Žákovský parlament

ŽÁKOVSKÝ PARLAMENT SMĚDAVSKÁ LUPA OPĚT ZAHAJUJE SVOJI ČINNOST

Žákovský parlament Smědavská lupa, který působí na naší základní škole, i v novém školním roce 2022/2023 zahájil svoji činnost. Distanční výuka se sice v minulých letech podepsala i na fungování parlamentu, toto září jsme ale začali s čistým štítem a už ze všech sil pracujeme na tom, aby parlament opět vzkvétal. Každou středu před vyučováním se scházíme na zasedání ŽP, ze kterého vám budeme podávat krátké zprávy. Na starost si to vezme slečna zapisovatelka Adélka Dygrýnová z 9. A, kterou jsme na posledním zasedání do této funkce zvolili.

Zástupce ze svých řad si hned na začátku září vybrali žáci ve všeobecných a rovných volbách na prvním i druhém stupni. Mohli si tak vyzkoušet důležitou životní roli „voliče“, když vhazovali své volební lístky do zapečetěné volební urny. Za její zapůjčení děkujeme MÚ Raspenava.

Úvodní setkání parlamenťáků patřila zejména vzájemnému seznamování, sdílení informací o tom, proč děti chtějí v parlamentu pracovat, vybavování místnosti ŽP, která letos vzniká na budově prvního stupně, a dokonce jsme se již pustili i do přípravy prvních akcí pro žáky i rodiče. Těšit se tak můžete na Strašidelný den, který proběhne ještě v říjnu. Samozřejmostí bude v prosinci komorní předvánoční akce a charitativní sbírka, o kterých vás budeme také ještě informovat.

Všem členům ŽP držíme v novém školním roce palce, ať se jim úspěšně podaří zrealizovat co nejvíce skvělých nápadů, se kterými do parlamentu přišli.

Bc. Kateřina Hájková

Mgr. Dana Štěpinová