Akce žákovského parlamentu

Zasedání žákovských parlamentů na Krajském úřadě Libereckého kraje

 Náš žákovský parlament se zúčastnil 27. 5. 2015 diskusního setkání žákovských parlamentů, které proběhlo při příležitosti dne otevřených dveří. Tento den připravil pro zájemce z řad veřejnosti Krajský úřad Libereckého kraje. Zasedání bylo za Smědavskou lupu přítomno 5 žáků, z toho dva z deváté a tři z páté třídy.

Členům parlamentu byla předložena témata, ke kterým se mohli vyjadřovat. Vybrali si ty oblasti, které je nejvíce zajímaly. Zvolená témata souvisela s Dlouhodobým záměrem vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy Libereckého kraje 2016 – 2020. Zástupci jednotlivých parlamentů se vyjadřovali k velikosti škol, k výuce dvou cizích jazyků, k propagaci škol, k vlastnostem dobrého učitele, k podmínkám přijímacího řízení a také k integraci dětí s postižením. Z výsledků zasedání bylo vytvořeno usnesení. Vybraní zástupci žákovských parlamentů měli možnost zprávu ze setkání a závěrečné usnesení ve spolupráci s tiskovým oddělením Libereckého kraje natočit.

Prohlédli jsme si také areál s připraveným programem a ještě před zasedáním jsme všichni vyjeli do 16. patra a pěšky vyšli o patro výš, abychom si prohlédli Liberec z výšky. Oběžný výtah neboli páternoster a výhled na Liberec a jeho okolí byl zajímavým zážitkem.

                                                                                              Mgr. Libuše Gondkovská

Usnesení žákovského parlamentu Libereckého kraje pro základní školy

Odkaz na stránky Libereckého kraje s fotogalerií a videem

 

 

Akce, které organizoval žákovský parlament ve školním roce 2013/2014

Zde naleznete odkazy do fotogalerie:

19. září 2014

 

Volby do žákovského parlamentu

13. června 2014

 

Talentshow

16. dubna 2014

 

Florbalový turnaj

4. února 2014

     

Turnaj žáků 1. stupně ZŠ ve vybíjené

   30. ledna 2014

 

Pololetní žákovská diskotéka 

31. října 2013

 

Halloween 

11. října 2013

 

Spaní žákovského parlamentu ve škole