1. září 2023 začíná povinná školní docházka pro děti narozené od 1. září 2016 do 31. srpna 2017 a pro děti, které měly v loňském školním roce odklad školní docházky.
Zápis pro Vaše děti proběhne v pondělí 3. dubna 2023 od 16:00 do 18:00 hodin v budově 1. stupně základní školy v Moskevské ulici. K zápisu, prosím vezměte s sebou rodný list dítěte a Váš občanský průkaz.
Tento zápis se týká dětí s trvalým pobytem v České republice a dětí – cizinců žijících ve spádové oblasti naší školy.

Organizace zápisu:

Pro urychlení práce při zápisu využijeme webovou aplikaci Zápis online – klepněte, prosím na banner vpravo.
Postupujte, prosím následovně:

1. Na našich webových stránkách (skola-raspenava.cz) v sekci Aktuality vyberte aktualitu věnovanou zápisu k základnímu vzdělávání.
  2. Klepněte na banner Online zápis do školy
  3. Vyplňte požadované údaje o Vašem dítěti a o Vás.
  4. Žádost spolu s dalšími informacemi Vám přijde na zadaný e-mail jako příloha v pdf.
  5. Žádost si vytiskněte, doplňte chybějící údaje, podepište (oba zákonní zástupci) a vezměte s sebou k zápisu.

Pokud nemáte možnost si žádost vytisknout, kontaktujte nás na skola@skolaraspenava.net nebo 777 977 657, my Vám žádost vytiskneme a doručíme ji do mateřské školy, abyste ji mohli doplnit a podepsat.
Pokud nemáte možnost žádost vyplnit, též nás kontaktujte, budeme se snažit Vám s vyplněním žádosti pomoci.

Odklad školní docházky:

Pokud budete žádat o odklad povinné školní docházky pro školní rok 2023/2024, postupujte stejně jako při zápisu dítěte do školy (body 1-5 organizace zápisu). Dále zaškrtněte, že budete žádat o odklad školní docházky.

Pro udělení odkladu je nutné u zápisu  předložit:

• posudek příslušného školského poradenského zařízení (pedagogicko-psychologická poradna nebo speciálně pedagogické centrum)
  • posudek odborného lékaře nebo klinického psychologa.

Dne 17.4.2023 se můžete od 14:00 do 15:30 hodin v hlavní budově vyjádřit k podkladům řízení před vydáním rozhodnutí.

V případě dotazů a nejasností, prosím volejte na 777 977 657 nebo pište na skola@skolaraspenava.net.

Děkuji za spolupráci, těšíme se na Vás a Vaše děti u zápisu.