vzhledem k tomu, že do plánované stávky dne 27. listopadu 2023 se zapojí téměř všichni zaměstnanci školy, nebude možné zajistit provoz školy. Uzavřena zůstanou všechna pracoviště naší školy:

• Mateřská škola – Raspenava, Luhová 160
  • Základní škola – pracoviště Raspenava, Fučíkova 430
  • Základní škola – pracoviště Raspenava, Moskevská 164
  • Školní družina, klub a jídelna – pracoviště Raspenava, Moskevská 117

V mateřské škole bude přerušen provoz, na pracovištích základní školy vyhlásíme ředitelské volno.

Hlavním důvodem zapojení pracovníků naší školy do výstražné stávky Českomoravského odborového svazu pracovníků školství v pondělí 27. 11. 2023 není problematika platů učitelů a dalších pedagogických pracovníků, ale zejména následující problémy:

• Snižování počtu možných odučených hodin (tzv. Phmax), což bude znamenat úbytek počtu dělených hodin, které jsou velmi efektivní a umožňují nám lépe přizpůsobit výuku potřebám jednotlivých žáků.
  • Chystaná redukce počtu asistentů pedagoga, která velmi negativně ovlivní vzdělávání dětí s podpůrnými opatřením (společné vzdělávání).
  • Velmi nízké platové ohodnocení provozních zaměstnanců (kuchařky, uklízečky, školníci), kdy by v příštím roce ještě měl být snížen objem prostředků na jejich platy o 2%.
  • Plánované snížení objemu prostředků na ONIV, ze kterých jsou placeny učebnice, pomůcky a některé školní potřeby.

Zde si můžete přečíst dopis ČMOS rodičům.

Děkujeme za pochopení.