ADVENTNÍ ZÁJEZD DO DRÁŽĎAN

Vážení rodiče,

pomalu ale nezadržitelně se blíží „nejkrásnější období v roce“ – Vánoce. Vašim dětem bychom proto v rámci výuky dějepisu a německého jazyka rádi nabídli možnost načerpat vánoční atmosféru v německých Drážďanech. Zájezd je především určen žákům 6. až 9. ročníku.

Pojedeme v pondělí 28. 11. 2022 (čas bude upřesněn, ale předpokládá se odjezd kolem 8:00 a návrat kolem 18:00). Čeká nás prohlídka města a jeho pamětihodností. Podíváme se na nejkrásnější památky – kostel Frauenkirche, Zwinger, Semperoper a zastavíme se na adventním trhu Striezelmarkt, nejstarším v Německu s tradicí již od roku 1434. Další podrobnosti budou upřesněny.

V předběžném formuláři jsme nasbírali dostatečné množství účastníků. Volná místa ale ještě jsou, mohou se k nám tedy přidat i rodiče a přátelé školy z řad veřejnosti (Děti z 1. stupně a nezletilí, kteří nejsou žáky naší školy, musí mít s sebou zákonného zástupce. Po dohodě lze vzít s sebou 1 zástupce pro více dětí z jedné rodiny či komunity.). Cena v závislosti na počtu účastníků bude asi 670 Kč za osobu. V ceně bude doprava zájezdovým autobusem a cestovní pojištění (kartičky k pojištění ode mne dostanete v autobuse).

Svůj závazný zájem prosím vyjádřete vyplněním formuláře na www.1url.cz/@Dresden2022.

Děkuji a těším se, K. Hájková

 

АДВЕНТСЬКА ПОДОРОЖЬ ДО ДРЕЗДЕН

Дорогі батьки,

повільно, але нестримно наближається «найпрекрасніша пора року» – Різдво. Тому ми хочемо запропонувати вашим дітям можливість відчути атмосферу Різдва в Дрездені, Німеччина, під час уроків історії та німецької мови. Подорож в основному розрахована на учнів 6-9 класів.

Їдемо в понеділок 28.11.2022 (час уточнюється, але виїзд передбачається близько 8:00, повернення близько 18:00). Нас чекає екскурсія по місту та його пам’яткам. Ми побачимо найкрасивіші пам’ятки – Фрауенкірхе, Цвінгер, Земперопер і зупинимося на адвент-ринку Штріцельмаркт, найстарішому в Німеччині з традицією, що сягає 1434 року. Подробиці будуть уточнюватися.

У попередній формі ми зібрали достатню кількість учасників. Ще є вільні місця, тож до нас можуть приєднатися батьки та друзі школи з громадськості (Діти з 1 класу та неповнолітні, які не є учнями нашої школи, мають бути в супроводі законного представника. За домовленістю можливе залучення 1 представника з ними для кількох дітей з однієї родини чи громади.). Ціна, в залежності від кількості учасників, становитиме близько 670 чеських крон з особи. У вартість входить проїзд екскурсійним автобусом та туристична страховка (страхові картки можна отримати у мене в автобусі).

Будь ласка, висловіть свою обов’язкову зацікавленість, заповнивши форму на www.1url.cz/@Dresden2022.

 

Дякую, і я з нетерпінням чекаю на це, K. Hájková