Vážení rodiče,
zasílám aktualizované informace o situaci dětí z Ukrajiny. Do Prahy již dorazily autobusy s dětmi (jedná se a 88 osob, z toho je 50 dětí).  V tuto chvíli jsou ubytováni v hotelu Legie v Praze. Vzhledem k tomu, že stravování mají zajištěné, nebudeme vybírat potraviny, ale navíc můžete přispět školními potřebami pro tyto děti (penály, tužky, pera, papíry, pastelky fixy, penály…). Dále by se hodilo oblečení pro děti do 6 let ve slušném stavu. Vybrané věci v pátek zabalíme a v sobotu je pan Miloš Šimek převeze do Prahy a předá. 
Sbírka bude pokračovat, budeme průběžně upřesňovat, co děti potřebují. 

Děkuji.

Vážení rodiče,
Sdružení Čechů z Volyně a jejich přátel z regionu Frýdlantska pořádají sbírku pro děti krajanů z Lucka, Rovna, Dubna a Žitomíru, kde jsou krajanská sdružení. V tuto chvíli míří do České republiky autobusy s dětmi a doprovodem. Cestu a konečné ubytování dětí organizuje Ministerstvo obrany České republiky.
Sdružení prostřednictvím předsedy, pana Miloše Šimka pořádá pro tyto děti sbírku potřebných věcí. Jedná se zejména o hygienické potřeby (dámské vložky, vlhčené ubrousky, papírové ručníky, kartáčky na zuby, mýdla, šampóny, hřebeny…), dále pak trvanlivé potraviny nebalené ve skleněných nádobách (dětská výživa, sušenky…).  
Pokud se chcete do sbírky zapojit, můžete své dary přinést do hlavní budovy školy v době od 8:00 do 14:00 hodin.
Vybrané předměty budou předány dětem po jejich příjezdu a ubytování v České republice
Kontakt na předsedu sdružení pro případné bližší informace nebo dotazy je tel.: 482 319 003, e-mail: simek@skolaraspenava.net

Děkuji Vám za Vaši případnou účast ve sbírce.

Mgr. Petr Chvojka